Inkoop en aanbesteding in de publieke sector A (IAPS A)

Doelgroep
Je werkt als (startende) inkoper of als betrokkene bij aanbestedingen van werken, diensten en/of leveringen. Deze opleiding is gericht op medewerkers in schaal 6 tot en met schaal 9.

Inhoud
De volgende onderwerpen komen aan bod:
  • introductie inkoop;
  • europees aanbesteden: wat is dat?
  • europees aanbesteden: hoe doe je dat?
  • specificeren en contracteren;
  • selectie- en gunningscriteria.

Doel van de opleiding
Na afloop van de opleiding:
  • weet je wat inkoop is en wat de fasen van het inkoopproces zijn;
  • weet je waarom inkoop bij de overheid anders is (politiek bestuurlijke context, integriteit, rechtmatigheid, ‘spelregels’);
  • weet je wat aanbesteden is en waar je bij aan besteding op moet letten;
  • weet je met welke regelgeving je te maken hebt;
  • weet je uit welke stappen een aanbestedingsproces bestaat en wat de belangrijkste procedures zijn;
  • weet je wat wordt bedoeld met belangrijke begrippen als geschiktheidseisen, selectie- en gunningscriteria;
  • weet je hoe je deze criteria meetbaar kunt maken en kunt wegen;
  • weet je waar je op moet letten bij het beoordelen en gunnen van aanbestedingen.
Werkwijze
De docenten, inkoop- en aanbestedingsspecialisten bij de overheid, zorgen er voor dat het informatieve en toepassingsgerichte karakter van de opleiding hoog is. In de opleiding nemen actuele en praktijkgerichte casussen een belangrijke plaats in. De opleiding wordt afgerond met een forumdiscussie.

Opleidingsduur en kosten
Opleidingsduur: 3 dagen.
Kosten 2010: € 1.350.
 
 

Uitvoeringsdata


  • woe 27 t/m vrij 29 jan 2010 (sluiting inschrijving ma 4 jan)
  • woe 23 t/m vrij 25 juni 2010 (sluiting inschrijving ma 17 mei)
  • woe 29 sept t/m vrij 1 okt 2010 (sluiting inschrijving ma 30 aug)

Voor meer informatie of persoonlijk advies kun je bellen met (070) 342 4900.
Inschrijven is alleen mogelijk via het online formulier.
 
De datum voor sluiting van de inschrijving is een richtlijn. Vaak is inschrijving na de sluitingsdatum nog mogelijk. Informeer altijd of er nog plaats in een opleiding is, ook als de inschrijvingstermijn eigenlijk al verlopen is: 070-342 4900.